GLASS & CERAMICS / Ceramics / Kanna med koppar 14677505
*
nr 1467 7505
Kanna med koppar
7 pieces, ceramics. Height: 6-24cm,
7 delar, Keramik. Höjd: 6-24cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday May 16 2022
at 20:01:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/5 19:51:55
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna med koppar keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Northern Africa, ceramics, painted. Height: 89 cm,
Auction ends
in two days
27 maj at 20:16
-
9253 Cabaret
China, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39,
Present: SEK 800
Auction ends
in two days
27 maj at 18:04
-
8090 DISH
18/19-tal, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mönster. L..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
27 maj at 20:47
-
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
in 9 days
3 juni at 18:02
-
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
27 maj at 20:34
-
9009 CERAMICS
Rörstrand, Sweden, stoneware, diameter: 29,
Auction ends
in two days
27 maj at 18:59
*
Kanna med koppar
nr 1467 7505
Kanna med koppar
7 pieces, ceramics. Height: 6-24cm,
7 delar, Keramik. Höjd: 6-24cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday May 16 2022 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
16/5 19:51:55 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna med koppar keramik
-
9226 Amfora på stäl..
Northern Africa, ceramics, painted. Height: 89 cm,
Auction ends
in two days
27 maj at 20:16 -
9253 Cabaret
China, Inköpt i Peking 1964. Diameter: 16-39,
Present: SEK 800
Auction ends
in two days
27 maj at 18:04 -
8090 DISH
18/19-tal, Rörstrand, Sweden, sachsiskt mönster. L..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
27 maj at 20:47
-
3001 DISH
med hund, Ekeby. Diameter: 16, 5 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
in 9 days
3 juni at 18:02 -
2034 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
27 maj at 20:34 -
9009 CERAMICS
Rörstrand, Sweden, stoneware, diameter: 29,
Auction ends
in two days
27 maj at 18:59